„Czarne głosy” na białym
14.08.2015, komentarzy: 0
Kontrowersyjna kampania, która pojawiła się w Wielkiej Brytanii w kwietniu, oskarżana była wręcz o ocieranie się o rasizm. Sławne osoby, które wzięły udział w kampanii miały przekonać w nietypowy sposób czarnoskórych mieszkańców Wysp do głosowania w wyborach.
Pizza i jej efekty uboczne
05.05.2015, komentarzy: 0
Przez ponad rok w ramach akcji społecznej wielu bezdomnych otrzymało ciepły posiłek. Innym jej skutkiem była publikacja na portalach społecznościowych licznych fotografii, przedstawiających ludzi w trudnej sytuacji życiowej, obdarowywanych pizzą.
Spot „Dość olewania” nie w mediach publicznych
05.11.2014, komentarzy: 0
Pytanie "Kiedy przestało ci przeszkadzać, że cię olewają?" – i pracowanie, czytanie książki, picie kawy w towarzystwie strumieni lejących się prosto na twarz. Zarówno Polskie Radio, jak i Telewizja Polska odmówiły przyznania kampanii "Dość olewania" bezpłatnego czasu antenowego, doceniając zachęcanie
„Lajk” dla NGO
01.08.2013, komentarzy: 0
Informowanie o akcjach, komunikacja z wolontariuszami, zbieranie funduszy... Organizacje pozarządowe mogą wykorzystać media społecznościowe do wielu celów, jednak wymaga to pewnej wiedzy i umiejętności. Jak NGO odnajdują się w świecie sieci?
Portal prawdziwie społecznościowy
09.01.2013, komentarzy: 0
„Ludzie, którym zależy” zrzeszają się w jednym, wirtualnym punkcie, który jest jednocześnie bazą wiedzy o dobrych praktykach i skarbnicą inspiracji dla filantropów z całego świata. Tym punktem jest platforma społecznościowa GOOD autorstwa Bena Goldhirsha. Użytkownicy publikują pomysły i poszukują rozwiązań
Most w erekcji
19.08.2012, komentarzy: 0
23 sekundy trwało namalowanie 65-metrowego penisa na moście zwodzonym w Sankt Petersburgu. Most się podniósł, a olbrzymi członek, niczym w wzwodzie, zajrzał w okna siedziby Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Akcja skończyła się zatrzymaniem przez policję oraz... nagrodą Ministerstwa Kultury.
Rozprawa z Gesslerem
18.07.2012, komentarzy: 0
"Zjedz u Gesslera – nie zapłać" wzywają zirytowani bezkarnością Adama Gesslera internauci.
Zabójca prosi o wsparcie finansowe
18.04.2012, komentarzy: 0
George Zimmerman oskarżony o zamordowanie 17-letniego Trayvona Martina, założył stronę internetową, za pośrednictwem której zbiera pieniądze na swoją obronę. Sprawa zastrzelenia nastolatka wywołała w USA wiele kontrowersji, a w jego obronie stanęły tysiące ludzi.
Watchdogi zamykają oczy
30.11.2011, komentarzy: 0
Najpopularniejsze polskie blogi kontrolujące polityków (HGW i PIS) zamknęły się. - Internauci interesują się Pudelkiem i lajkami na fejsie, chwała tym nielicznym, którzy wiedzą, jak rozszyfrować inicjały HGW.
Wolna erekcja, czyli jak penis zniechęcał do głosowania
12.10.2011, komentarzy: 0
Penis w erekcji, na citylightach, zszokował Poznań.
Kliknięcie zmienia świat
02.09.2011, komentarzy: 0
Serwisy takie jak Change, Avaaz, iPetitions czy Care2 stworzono po to, aby każdy użytkownik internetu mógł zorganizować dowolną akcję społeczną. W teorii wszystko wygląda wspaniale – technologia wyposażyła ludzkość w narzędzia, dzięki którym każdy może głośno się wypowiedzieć, uzyskać wsparcie
Smoczek w służbie demokracji
27.07.2011, komentarzy: 0
W Turcji życie toczy się normalnym rytmem. Ktoś korzysta z usług fryzjera, ktoś podróżuje na skuterze, piłkarze rozgrywają mecz, kucharz przyrządza posiłek. Wszyscy mają w ustach dziecięce smoczki... Czyżby nagle zdziecinnieli?
Wyborofobia
30.06.2010, komentarzy: 3
Prowokacja: nie głosujesz – jesteś tchórzem, głosujesz – jesteś taki odważny jest nielogiczna, a dodatkowo ostra wobec prawie połowy Polaków, którzy w I turze wyborów do urn nie poszli.
Społeczna czy protestacyjna
03.02.2010, komentarzy: 2
"Zrobimy wszystko, aby PiS nie wrócił już do władzy!" jest oddolnym ruchem społecznym sprzeciwiającym się "niszczeniu demokracji i autorytarnemu stylowi". Tytułuje się kampanią społeczną - czy słusznie?
Słowo powyborcze
09.06.2009, komentarzy: 1
Zawsze jest czas żeby zagłosować - głosi hasło radosnej kampanii realizowanej w ostatnich tygodniach przez Parlament Europejski. Niewielu tę radość i argumentację przyjęło do siebie. Niewielu zidentyfikowało się z wrzaskliwą blondynką, bohaterem horroru z siekierką, czy kolarzem. W końcu demokracja
Burzenie przez wzburzenie
20.01.2009, komentarzy: 1
Polska to kartoflisko, na którym księża zatykają tęczową flagę, Anglia jest dziurą, czyli jej nie ma, Niemcy są pokryte autostradami w kształcie swastyki, Holandia jest zatopiona i wystają z niej tylko wieże meczetów, a Dania to zrobiony z klocków lego wizerunek Mahometa.
Świadkowie Google
13.01.2009, komentarzy: 0
W internecie można postudiować mapę Holokaustu oraz przyjrzeć się z bliska konfliktom, które mają miejsce obecnie. Po serii zarzutów kierowanych w stronę Google za udostępnienie mapy świata naruszającej prywatność i tajemnice państwowe firma zaangażowała się w projekty historyczne i humanitarne.
Pasywny aktywizm
21.10.2008, komentarzy: 4
Fałszywe uczestnictwo w dobroczynnych akcjach, czyli wygodnicka apatia, zostało wreszcie nazwane.
Wszystkie branże łączcie się
08.07.2008, komentarzy: 0
DATA to projekt branży diznajnerskiej, która zajmuje stanowisko wobec problemu łamania praw człowieka. Rodząca się świadomość i chęć działania cieszy, choć to ciągle rzadkość.
archiwum
Owsiak i antypedagogika
15.04.2006, komentarzy: 1
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy za zebrane w XIV edycji Orkiestry pieniądze chce w szkołach uczyć niesienia pierwszej pomocy. Nie wiadomo jednak czy szkolenia ruszą, bo przeciwny tej akcji w szkołach jest PiS twierdząc, że Jerzy Owsiak zrobił więcej szkody niż pożytku. Nasz Dziennik
WYSZUKIWARKA KAMPANII
Szukane słowa:
Kraj:
Problemy społeczne:
Szukaj kampanii, które rozpoczęły się przed:
Szukaj kampanii, które rozpoczęły się po:
Szukaj kampanii, które zakończyły się przed:
Szukaj kampanii, które zakończyły się po:

© 2007-2017

Wydawca: Fabryka Komunikacji Społecznej

Wszystkie prawa zastrzeżone.

 

Inicjator: Fundacja Komunikacji Społecznej

Projekt: Lunatikot

Realizacja: Progressiva

 

Kanały RSS: Kampanie, Wydarzenia, Opinie, Kreacje, CSR/CRM