Kampanie Społeczne

Podziel się

15.05.2011

Dziewczynka z wyprzedaży


POWIĘKSZ
POWIĘKSZ

Domowy filmik wideo na YouTube: mała, mniej więcej 10-letnia Sharon wyprzedaje swoje zabawki. Po wskazaniu kursorem myszki na wybrany przedmiot, na ekranie wyświetla się jego cena. Z offu słychać głos kobiety, zapewne matki dziewczynki. Przekonuje, że wszystkie przedmioty są w dobrym stanie i można je kupić po okazyjnej cenie. Wszystko wydaje się być całkowicie zwyczajne dopóki nie okazuje się, że mała Sharon także ma swoją cenę.

Kliknięcie na dziewczynkę kieruje odbiorcę do kolejnego filmu, który wszystko wyjaśnia. Spot z Sharon został przygotowany w ramach kampanii pt. "Sharon's Sale" („Wyprzedaż Sharon”), która ma na celu przekonać internautów by przeciwstawili się handlowi dziećmi. W drugim filmie Rob Morris, przedstawiciel organizacji Love146, inicjatora kampanii, opowiada o szokujących doświadczeniach z podróży do Azji, gdzie widział dziewczynki wystawione na sprzedaż. Zamiast imienia każda z nich miała swój numer. Na cześć jednej z małych niewolnic, która nosiła numer 146, grupa przyjaciół nazwała swoją organizację Love146. Kampania została wykonana przez izraelskich twórców: Jessikę Kalbermann i Orela Bitana.

Jak podaje Love146, statystycznie co minutę sprzedaje się na świecie dwoje dzieci.

Spot kończy jego przesłanie: "There is a child out there that needs you to be his voice, her scream. They are slaves, you are free to speak out, to tweet, to share, to say no! To mail, blog, to stand up, to text, to send, to spread the word, to help end child sex slavery & exploitation". ("Gdzieś tam jest dziecko, które potrzebuje byś był jego głosem, jej krzykiem. Te dzieci są niewolnikami, a tobie wolno mówić, tweetować, dzielić się, sprzeciwiać. Możesz mailować, blogować, reagować, napisać sms, wysłać go, szerzyć informacje, by pomóc skończyć z dziecięcym seks niewolnictwem i wyzyskiem.")
A. Pisarek

Oryginalny spot, z możliwością kliknięcia na cenę znajduje się tutajNazwa kampaniiSharon's Sale
Hasła kampaniiThere is a child out there that needs you to be his voice, her scream. They are slaves, you are free to speak out, to tweet, to share, to say no! To mail, blog, to stand up, to text, to send, to spread the word, to help end child sex slavery & exploitation. (Gdzieś tam jest dziecko, które potrzebuje byś był jego głosem, jej krzykiem. Te dzieci są niewolnikami, a tobie wolno mówić, tweetować, dzielić się, sprzeciwiać. Możesz mailować, blogować, reagować, napisać sms, wysłać go, szerzyć informacje, by pomóc skończyć z dziecięcym seks niewolnictwem i wyzyskiem.)
Kategoria ogólnaPrawa człowieka, Walka z przemocą
Czas09.05.2011 - 02.06.2011
Kraj/krajeStany Zjednoczone
NadawcaLove146
WykonawcaJessica Kalbermann, Orel Bitan
AdresaciOgół społeczeństwa, osoby dorosłe
MediaInternet

Te artykuły mogą Cię zainteresować:

WYSZUKIWARKA KAMPANII
Szukane słowa:
Kraj:
Problemy społeczne:
Szukaj kampanii, które rozpoczęły się przed:
Szukaj kampanii, które rozpoczęły się po:
Szukaj kampanii, które zakończyły się przed:
Szukaj kampanii, które zakończyły się po:

© 2007-2017

Wydawca: Fabryka Komunikacji Społecznej

Wszystkie prawa zastrzeżone.

 

Inicjator: Fundacja Komunikacji Społecznej

Projekt: Lunatikot

Realizacja: Progressiva

 

Kanały RSS: Kampanie, Wydarzenia, Opinie, Kreacje, CSR/CRM