Kampanie Społeczne

Podziel się

24.03.2017

Pomoc zwycięży przemoc


POWIĘKSZ
POWIĘKSZ
POWIĘKSZ

Z plakatów spoglądają na nas poważne twarze, ale maluje się na nich determinacja. Młoda kobieta sfotografowana na pierwszym z nich okazuje się świadkiem przemocy, na drugim widzimy mężczyznę w średnim wieku, który jest jej sprawcą, natomiast trzeci plakat przedstawia ofiarę agresji. Osoby te połączyło to, że dokonały aktywnego wyboru – postanowiły przełamać zmowę milczenia i poszukać pomocy.

Kampania społeczna pod hasłem „wybieram pomoc” uruchomiona przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej powstała w celu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz przemocy ze względu na płeć. Na stronie internetowej www.wybierampomoc.pl dostępna jest obszerna baza wiedzy na temat zjawiska przemocy. Twórcy kwestionują głęboko zakorzenione i szkodliwe mity, które funkcjonują w naszym społeczeństwie. Często można usłyszeć takie stwierdzenie: O przemocy można mówić tylko wtedy, gdy na ciele ofiary widać wyraźne ślady”. Tymczasem przemoc może przybierać różne oblicza – może mieć także charakter psychiczny , seksualny bądź ekonomiczny.

 Na stronie kampanii można znaleźć informacje na temat  instytucji do których można udać się w poszukiwaniu pomocy oraz numery telefonów zaufania. Osoby stosujące przemoc także znajdą dla siebie niezbędne informacje.

Kampania jest jednym z działań w ramach Projektu Predefiniowanego „Rodzina polska – wolna od przemocy”. Projekt współfinansowany jest z Funduszy Norweskich w ramach Programu PL14 "Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i przemocy ze względu na płeć".

Kreację przygotowała agencja Bring More Advertising dla  Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

Natalia KamińskaNazwa kampaniiWybieram pomoc
Hasła kampaniiwybieram pomoc
Kategoria ogólnaWalka z przemocą
Czas03.08.2017 -
Kraj/krajePolska
NadawcaMinisterstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
WykonawcaBring More Advertising

Te artykuły mogą Cię zainteresować:

WYSZUKIWARKA KAMPANII
Szukane słowa:
Kraj:
Problemy społeczne:
Szukaj kampanii, które rozpoczęły się przed:
Szukaj kampanii, które rozpoczęły się po:
Szukaj kampanii, które zakończyły się przed:
Szukaj kampanii, które zakończyły się po:

© 2007-2017

Wydawca: Fabryka Komunikacji Społecznej

Wszystkie prawa zastrzeżone.

 

Inicjator: Fundacja Komunikacji Społecznej

Projekt: Lunatikot

Realizacja: Progressiva

 

Kanały RSS: Kampanie, Wydarzenia, Opinie, Kreacje, CSR/CRM