Kampanie Społeczne

Podziel się

04.05.2017

Pluszowi dawcy narządów


POWIĘKSZ
POWIĘKSZ

Żyrafa z nogą psa, słoń z trąbą z ogona wiewiórki czy miś z kocim uchem - to nie mutacje genetyczne wśród zwierząt, lecz pluszaki. Nie są to jednak pluszaki dostępne na półkach sklepowych. Są one nietypowe, ciekawe, przyciągają uwagę, a przede wszystkim mają skłonić do myślenia i dyskusji na temat przeszczepów organów u dzieci.

Bardzo mała liczba dziecięcych narządów jest oddawana do przeszczepu. W szczególności problem ten obecny jest w Japonii. Nie jest to również zagadnienie poruszane w mediach. Temat ten postanowiono podjąć w ramach projektu "Second Life Toys”, którego wykonawcą jest japońska agencja Dentsu. Twórcy kampanii pragną, by temat przeszczepów stał się bardziej obecny w społeczeństwie. Celem jest również podniesienie świadomości na temat problemu, jakim jest niedostateczna liczba narządów oddawanych na przeszczepy oraz zachęcenie właśnie do wyrażania zgody na zostanie dawcą po śmierci.

Na czym polega kampania? W ramach projektu przyjmowane są pluszaki, które nie są już używane, ale są “zdrowe” i to one służą za dawców “narządów”. Drugi rodzaj przyjmowanych pluszaków to te, którym coś “dolega”, są w jakiś sposób uszkodzone i wymagają “przeszczepu”. W ramach projektu uszkodzone zabawki są naprawiane dzięki użyciu części pluszaków, które są “zdrowe”. Gdy naprawiony pluszak trafia do właściciela, szczęśliwy posiadacz zabawki kieruje do właściciela “dawcy” list z podziękowaniem.

Kampania w bardzo przystępny i dość zabawny sposób podejmuje temat przeszczepu organów u dzieci, co jest rzadko poruszaną kwestią. Pluszowe zwierzęta z “przeszczepioną” częścią ciała wyglądają uroczo, są ciekawą metaforą kwestii przeszczepów (w szczególności u dzieci) i delikatnym sposobem na zapoczątkowanie dyskusji na ten temat w społeczeństwie.

 

Joanna GramsNazwa kampaniiSecond Life Toys
Kategoria ogólnaWalka z wykluczeniem społecznym
Kraj/krajeJaponia
WykonawcaDentsu, Tokyo, Japan
AdresaciDzieci, rodziny z dziećmi
MediaAmbient

Te artykuły mogą Cię zainteresować:

WYSZUKIWARKA KAMPANII
Szukane słowa:
Kraj:
Problemy społeczne:
Szukaj kampanii, które rozpoczęły się przed:
Szukaj kampanii, które rozpoczęły się po:
Szukaj kampanii, które zakończyły się przed:
Szukaj kampanii, które zakończyły się po:

© 2007-2017

Wydawca: Fabryka Komunikacji Społecznej

Wszystkie prawa zastrzeżone.

 

Inicjator: Fundacja Komunikacji Społecznej

Projekt: Lunatikot

Realizacja: Progressiva

 

Kanały RSS: Kampanie, Wydarzenia, Opinie, Kreacje, CSR/CRM