Kampanie Społeczne

Podziel się

08.01.2008

Ryby do góry brzuchem


POWIĘKSZ
POWIĘKSZ

Leniwe ryby, pływające na grzbiecie, zaprezentowano w kampanii pod hasłem "For a living Baltic Sea" w Szwecji na początku 2008 roku. Kampania WWF miała na celu skłonić odbiorców do refleksji nad obecnym stanem morza Bałtyckiego oraz zachęcała do wysyłania sms-ów charytatywnych na konto organizacji walczącej o życie Bałtyku.

Media interesują się najczęściej spektakularnymi konsekwencjami zmian klimatu - powodziami czy huraganami, a nie mówi się o zmianach, których rezultaty nie są na pierwszy rzut oka katastrofalne. Te, traktowane jako drugorzędne, bo niemedialne, także i w świadomości opinii publicznej są mniej ważne. Z takim stereotypowym podejściem walczy WWF pokazując w reklamie prasowej, że życie zwierząt morskich jest poważnie zagrożone, ale jeszcze nie jest za późno na działanie aby je ocalić.

W prasie szwedzkiej ukazały się reklamy, na których widać różne gatunki ryb, pływające brzuchem do góry. Wystarczy obrócić gazetę do góry nogami, aby przywrócić im życie. To pokazuje, że mały gest, taki jak wysłanie smsa, którego kwota przeznaczona jest na działania organizacji, może zmienić rzeczywistość.
M. KryńskaNazwa kampaniiFish
Hasła kampaniiFor a living Baltic Sea. Help us turn things around. (Dla żyjącego Morza Bałtyckiego. Pomóż nam odwrócić bieg rzeczy.)
Kategoria ogólnaEkologia i środowisko
Czas03.01.2008 - 21.01.2008
Kraj/krajeSzwecja
NadawcaWWF Sweden
WykonawcaFarfar
AdresaciSpołeczeństwo szwedzkie
MediaPrasa

Te artykuły mogą Cię zainteresować:

WYSZUKIWARKA KAMPANII
Szukane słowa:
Kraj:
Problemy społeczne:
Szukaj kampanii, które rozpoczęły się przed:
Szukaj kampanii, które rozpoczęły się po:
Szukaj kampanii, które zakończyły się przed:
Szukaj kampanii, które zakończyły się po:

© 2007-2017

Wydawca: Fabryka Komunikacji Społecznej

Wszystkie prawa zastrzeżone.

 

Inicjator: Fundacja Komunikacji Społecznej

Projekt: Lunatikot

Realizacja: Progressiva

 

Kanały RSS: Kampanie, Wydarzenia, Opinie, Kreacje, CSR/CRM