#prostalinia - spektakularna akcja, ale czy etyczna?
22.03.2017, komentarzy: 0
Pomijając chaos informacyjny, sam fakt, że kwota wsparcia ma z góry określony górny limit, powinien zostać jasno zakomunikowany. W takiej formie, jaką zaproponowali organizatorzy akcji (\"Za każde zdjęcie oznaczone hashtagiem #LiniaProsta na Instagramie, Twitterze lub Facebooku telewizja Lifetime
Czy nowy spot MEN jest oparty na stereotypach?
16.03.2017, komentarzy: 0
Spot w którym można było upiec „dwie pieczenie przy jednym ogniu” podważyć dwa stereotypy – zarówno ten, że kobieta powinna być odpowiedzialna za sprzątanie w domu jak i ten, że programowanie to zajęcie, w którym sprawdzają się przede wszystkim mężczyźni. Byłaby to niewątpliwie wisienka na torcie.. a
YOLO-sweet-focie
23.01.2017, komentarzy: 0
Izraelski artysta Shahak Shapira doszedł do wniosku, że pora skończyć z tymi haniebnymi zachowaniami, profanującymi pomnik upamiętniający zagładę 6 milionów ludzi.
Piersi są po to, by poprawić komuś humor?
15.12.2016, komentarzy: 0
„Lubię kiedy podskakują”, „Masuj je”, „W razie czego mogę pomóc” - tak o piersiach wypowiadają się mężczyźni w spocie, który miał zachęcić kobiety do badań profilaktycznych piersi. Większość komentujących mocno krytykowała film przygotowany przez opolski oddział NFZ i TVP3 Opole.
¡Basta!
24.11.2016, komentarzy: 0
Dość! Dość szydzenia z polityków! – pomyślał zapewne Mariano Rajoy widząc kolejny mem ze sobą w roli głównej. Postanowił rozprawić się z tym...ustawą.
Muzungu z misją
08.11.2016, komentarzy: 0
Prowokacyjne ruchy w rytm piosenki Justina Timberlake wykonują... wolontariuszki odziane w tradycyjne stroje kraju, w którym są na misji. Do tego wyśmiewają jego sytuację społeczno-ekonomiczną i lokalne zwyczaje. Klip miał dowcipnie zachęcać do działań charytatywnych, a wywołał oburzenie w sieci.
„Największy d*pek na świecie” stał się bohaterem
18.08.2016, komentarzy: 0
Oddaje mocz do butelki i wyrzuca ją z samochodu, trąbi na starszą panią przechodzącą przez pasy, wchodzi zapalić do damskiej toalety, strzela do psa z karabinu paintballowego, zabiera dzieciom cukierki, jest opryskliwy i bezczelny. Coleman F. Sweeney to człowiek, którego nie da się lubić.
Zaproszenie na pogrzeb
02.08.2016, komentarzy: 0
Mieszkańców Toronto zszokował billboard, wyglądający na reklamę domu pogrzebowego - bardzo niestosowną i prymitywną.
Niedźwiedź nabity na wykres
25.07.2016, komentarzy: 0
Rzeźba przedstawiająca niedźwiedzia polarnego, nabitego na rurociąg, stoi przed siedzibą duńskiego parlamentu. Pieniądze na jej postawienie zdobyła opozycyjna partia Alternativet za pomocą crowdfundingu.
Wspólna lodówka to wspólne dobro
13.05.2016, komentarzy: 0
Czy dzielenie z kimś obcym lodówki może kojarzyć się dobrze? Organizacja Foodsharing Warszawa udowadnia, że może to być zarówno przyjemne, jak i pożyteczne.
Naga prawda o nagości
09.02.2016, komentarzy: 0
Uwielbiam poświęcać swoją godność w zamian za drinka - stwierdza kobieta. Osią tej kampanii jest seria bezwstydnych i dziwacznych wyznań występujących w niej bohaterek.
Pola pomoże Polakom na zakupach
02.12.2015, komentarzy: 0
Do sklepu zwykło zabierać się ze sobą listę zakupów, spisaną na papierze czy też w nowoczesnej wersji zapisaną w telefonie. Od 11 listopada razem ze smartfonem można zabrać ze sobą również Polę.
Kobieta w pracy, bałagan w domu?
21.10.2015, komentarzy: 0
Rozrzucone po całym pokoju dziecięce zabawki, włączone żelazko pozostawione na koszuli, dymiący piec, skomlący pies, który nie został wyprowadzony na spacer... "Gdzie są kobiety? Są w France 3".
Coś dla szpiega, który ma już dość
14.10.2015, komentarzy: 0
Grupa aktywistów zadziwiła świat pierwszą kampanią społeczną namawiającą pracowników konkretnej "firmy" do odejścia z pracy. Ich celem jest amerykańska służba wywiadowcza (NSA), oraz jej brytyjski odpowiednik.
„Już zombie chodzą szybciej...”
25.09.2015, komentarzy: 0
Nie mogłem się zmieścić w ubranie w sklepie, to jest dyskryminacja". "Nie, to oznacza, że jesteś za gruby i powinieneś przestać jeść" - mówi w swoim nagraniu kanadyjska youtuberka Nicole Arbour. Nagranie wywołało falę negatywnych komentarzy, autorka straciła pracę, ale pozostaje przy swoim zdaniu.
Jak wygląda inżynier
03.09.2015, komentarzy: 0
Młoda, ładna dziewczyna... tak przecież nie wygląda inżynier - w ten sposób wiele osób kwitowało kampanię wizerunkową firmy OneLogin. Jednak bohaterka plakatów naprawdę tam pracuje, a kobiet takich jak ona jest wiele. W internecie pokazują swoje twarze i mówią, jak naprawdę może wyglądać inżynier.
„Czarne głosy” na białym
14.08.2015, komentarzy: 0
Kontrowersyjna kampania, która pojawiła się w Wielkiej Brytanii w kwietniu, oskarżana była wręcz o ocieranie się o rasizm. Sławne osoby, które wzięły udział w kampanii miały przekonać w nietypowy sposób czarnoskórych mieszkańców Wysp do głosowania w wyborach.
Niech zobaczą hejterów
24.07.2015, komentarzy: 0
Autorzy różnych nienawistnych komentarzy zostali pokazani wraz ze swoimi wypowiedziami. Twórca usuniętego już bloga "Hejty na fejsie" połączył ich wypowiedzi z udostępnionymi przez nich publicznie zdjęciami.
Sklep bez opakowań
01.07.2015, komentarzy: 0
Robiąc codzienne zakupy, klient nie tylko nabywa interesujące go produkty, ale również opakowania, w których są one sprzedawane. Większość z nich ląduje w koszu zaraz po zużyciu zakupionego towaru. Dlatego dwie mieszkanki Berlina otworzyły sklep, w którym można nabyć niezapakowane fabrycznie produkty.
Twoje śmieci powiedzą, jak wyglądasz
16.06.2015, komentarzy: 0
Odpadki porzucane na ulicy nie tylko świadczą o brakach w dobrym wychowaniu. Okazuje się, że mogą stać się również bardzo bogatym źródłem informacji o wyglądzie osoby do której należały. Amerykańscy naukowcy znaleźli sposób, jak na podstawie zebranego z porzuconych śmieci kodu DNA odtworzyć rysy twarzy
Przymusowe szczepienia zrównane z gwałtem
28.05.2015, komentarzy: 0
Czy przymusowe szczepienie to takie samo naruszenie nietykalności cielesnej jak gwałt? Większość osób zdecydowanie się z tym stwierdzeniem nie zgodzi. Jednak działacze australijskiej organizacji skupiającej przeciwników szczepionek postawili znak równości miedzy przemocą seksualną a przymusowymi szczepieniami.
Pizza i jej efekty uboczne
05.05.2015, komentarzy: 0
Przez ponad rok w ramach akcji społecznej wielu bezdomnych otrzymało ciepły posiłek. Innym jej skutkiem była publikacja na portalach społecznościowych licznych fotografii, przedstawiających ludzi w trudnej sytuacji życiowej, obdarowywanych pizzą.
Nagie zdjęcia w akcie odwagi
16.04.2015, komentarzy: 0
Nagie zdjęcia jako protest wobec ujawnienia innych intymnych fotografii przez internetowego prześladowcę? Z pozoru takie działanie wydaje się absurdalne. Chodzi jednak o świadomą zgodę na pokazanie swojego intymnego wizerunku i o odzyskanie radości z własnej cielesności.
Co jest ważniejsze – wolontariat czy filantropia?
02.04.2015, komentarzy: 0
Nowoczesna filantropia to inspirowanie do działania i zmiany postaw życiowych – to na przykład stypendia edukacyjne czy wsparcie aktywności obywateli w społecznościach lokalnych. Współczesny wolontariat to nie tylko świadoma praca na rzecz społeczeństwa, za którą nie otrzymujemy wynagrodzenia materialnego.
„Syntetyczne dzieci”? Bojkot Dolce&Gabbana
18.03.2015, komentarzy: 0
Duet znanych projektantów mody Dolce&Gabbana, w którego skład wchodzą Domenico Dolce i Stefano Gabbana, wypowiedziami dla włoskiego magazynu "Panorama" zirytował Eltona Johna... a za piosenkarzem poszli m.in. Ricky Martin, Victoria Beckham i Courtney Love.
Gwiazda pop po amputacji
04.03.2015, komentarzy: 0
Viktoria Modesta bywa nazywana "pierwszą gwiazdą pop po amputacji". Jej ostatni singiel "Prototype" wzbudził zainteresowanie rozmaitych mediów i milionów internautów – sam klip zanotował ponad 5,5 mln wyświetleń na YouTube.
Chłopiec, który nigdy nie dorósł
12.02.2015, komentarzy: 0
Mały chłopiec opowiada o tym, że nigdy nie nauczy się jeździć na rowerze. Nigdy się nie zakocha i nie będzie latał. Nie pojedzie w podróż ze swoim najlepszym przyjacielem i nigdy się nie ożeni. Dlaczego? Reklama firmy ubezpieczeniowej Nationwide wyświetlana w czasie trwania wielkiego finału Super Bowl
Konserwatywny tabloid „pomaga” imigrantom
05.02.2015, komentarzy: 0
Redaktorzy anarchistycznego pisma Strike! rozgrzali ponownie do czerwoności spór wokół uchodźców z Calais, korzystając – paradoksalnie – z oferty przygotowanej przez konserwatywną gazetę Daily Mail. Dziennik, w porozumieniu z firmą P&O Ferries, zaoferował swoim czytelnikom możliwość przeprawy promem
Łzy modowych blogerów
28.01.2015, komentarzy: 0
Trójka nastolatków prowadzących blogi poświęcone modzie wzięła udział w reality show wyprodukowanym przez norweski dziennik "Aftenposten". Zostali wysłani do Kambodży, by przez miesiąc przyjrzeć się rzeczywistości w jednej z tamtejszych fabryk tekstylnych.
Chłopcy, którzy nie biją dziewczynek
12.01.2015, komentarzy: 0
Film z udziałem małych Włochów, którzy kolejno odmawiają uderzenia dziewczynki, mimo że wcześniej wykonywali wszystkie polecenia dorosłych związane z kontaktem z nią, od ponad tygodnia robi furorę w internecie – ma już ponad 21 mln wyświetleń na YouTube. Wśród w większości pochwalnych głosów pojawia
 strona: 1  2  3  4  5  6 ... 12 »    »»
WYSZUKIWARKA KAMPANII
Szukane słowa:
Kraj:
Problemy społeczne:
Szukaj kampanii, które rozpoczęły się przed:
Szukaj kampanii, które rozpoczęły się po:
Szukaj kampanii, które zakończyły się przed:
Szukaj kampanii, które zakończyły się po:

© 2007-2017

Wydawca: Fabryka Komunikacji Społecznej

Wszystkie prawa zastrzeżone.

 

Inicjator: Fundacja Komunikacji Społecznej

Projekt: Lunatikot

Realizacja: Progressiva

 

Kanały RSS: Kampanie, Wydarzenia, Opinie, Kreacje, CSR/CRM