Kreacje / printy

Podziel się

22.01.2012

POWIEKSZ
POWIEKSZ
POWIEKSZ

Te kreacje nie zawierają często używanych w temacie przemocy wobec kobiet szokujących zdjęć okaleczonych ofiar. W brazylijskiej kampanii z grudnia 2011 r. reklamy przypominają raczej obrazy, które mogłyby wisieć w galerii sztuki.

Na czarno-białe grafiki młodych kobiet naniesiono różnobarwne plamy. To nie makijaż, tylko rozległe sińce wywołane dotkliwym pobiciem. Skierowane do kobiet reklamy przypominają o darmowym numerze telefonu, pod którym ofiary przemocy i dyskryminacji mogą uzyskać fachową pomoc. Kampanię dla miasta Diadema przygotowała agencja Paz Comunicaçao Estratégica z Sao Paulo.

Gdyby nie hasła: "Niektóre kobiety szukają mężczyzny ze snów, a znajdują największy koszmar", "Jeżeli przemoc wobec kobiet jest przestępstwem, dlaczego to kobieta jest jedynym więźniem?", "Ciężko wrócić do domu i przekonać się, że bezpieczniej jest na zewnątrz", trudno byłoby domyślić się jakiego problemu dotyczy kampania. A problem przemocy wobec kobiet jest w Brazylii poważny: jak podaje Amnesty International kobiety, szczególnie z nadmorskich miejscowości, są ofiarami przemocy ze strony przestępców i policji, za nieposłuszeństwo goli im się głowy i zmusza do świadczenia usług seksualnych w ramach spłaty długów.

Zaskakujące jest, że do tak poważnego problemu wykorzystano stosunkowo łagodne grafiki. Kreacje nie wzbudzają w odbiorcy empatii i niezbyt czytelnie pokazują problem społeczny, co może przyczynić się do zignorowania kampanii, a co za tym idzie – dalszego akceptowania przemocy.
A. Kolasa


Kategoria ogólna:Walka z przemocą
Kraj:Brazylia
Data kampanii:grudzień 2011 r.TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

WYSZUKIWARKA KAMPANII
Szukane słowa:
Kraj:
Problemy społeczne:
Szukaj kampanii, które rozpoczęły się przed:
Szukaj kampanii, które rozpoczęły się po:
Szukaj kampanii, które zakończyły się przed:
Szukaj kampanii, które zakończyły się po:

© 2007-2017

Wydawca: Fabryka Komunikacji Społecznej

Wszystkie prawa zastrzeżone.

 

Inicjator: Fundacja Komunikacji Społecznej

Projekt: Lunatikot

Realizacja: Progressiva

 

Kanały RSS: Kampanie, Wydarzenia, Opinie, Kreacje, CSR/CRM